Zahájení letošní sezóny

Karel Lavický - 2011

sezona 2011Letošní sezonu jsem po dlouhé a náročné zimní „suché“ přípravě zahájil soustředěním v jihofrancouzském Hyeres. Trénink na vodě byl již tradičně spojen s programem polského týmu, který se zde také připravoval. Mimo vodu jsme společně s Patrikem Pollákem neúnavně hltali kilometry na horských kolech po okolních terénech. Bohužel letošní první Světový Pohár, který následoval hned po téměř třítýdenním soustředění pro mne nedopadl moc dobře. Po slibném začátku jsem se propadl až na celkové 72. místo (kompletní výsledky: http://sof.ffvoile.net/results/rsxm.htm). Po uzavření zimní sezony v rakouském Bad Gasteinu jsem se přesunul na Lago di Garda, kde se konal první závod Českého Poháru ve třídě Formule. Po krátkém formulovém tréninku jsem bohužel hned v první rozjížďce roztrhl plachtu a tím pro mne nadějně rozjetý závod pro první den skončil. Po opravě jsem ještě druhý den bojoval o celkové lepší umístění, ale pouze jedna škrtlá rozjížďka mne i přes dojezdy kolem 5. místa připravila o lepší než celkové 15. místo ( výsledky: http://www.jibe.cz/110-vysledky-2011/1014-xvi-trifeo-pneirotti/).

Po krátké pauze se na stejném místě konal závod v olympijské třídě Neil Pryde RS:X. Konkurence se nesešla ne příliš početná, ale o to více kvalitní. Nechyběl olympijský vítěz Tom Ashley z Nového Zélandu či nová řecká hvězda  Byron Kokkalanis.  Po dlouhých bojích jsem se probojoval až do nedělního Medal racu. Výborným 5. místem jsem svůj výsledek ještě zlepšil a celkově jsem obsadil 8. místo (http://www.fragliavelariva.it/sites/default/files/regatta/r349-result-f498.pdf).

Dalším závodem Světového Poháru byla Delta Lloyd regata, která se konala v holandském Medembliku. Již od prvního dne závod doprovázeli extrémní podmínky. Především silný vítr, který po celou dobu foukal mi vyhovoval a dokázal jsem se postupně dostat až na 12. místo (http://results.deltalloydregatta.org/ RS:X Men).

Tak takový byl pro mne začátek letošní sezony. Nyní se v Anglii připravuji na Skandia Sail for Gold regatu. Užijte si fotky a držte palce do dalších závodů.

 

Zobrazit fotogalerii:

sezona 2010

 

 

 

 

 

ZPĚT