MS RS:X 2010, Dánsko, Kerteminde

Autor: Soňa Pavelková

Z dalších třech závodních dnů se výraznější vítr objevil pouze den první. Pro Karla to byl den poměrně úspěšný a ukázal, že když jede tolik kol co má, výsledky jsou dobré. Obě rozjížďky skončil v první desítce. Patrik naopak zůstal u sestupující tendence a proto se oba závodníci, v prvních dnech vzdáleni na míle, přiblížili na rozdíl pouhých několika málo bodů.

Předposlední den se vítr nedostavil vůbec, což pro stříbrnou skupinu znamenalo krásný slunný den na pláži a nezbytné diskutování o posledních novinkách a zprávách z proběhnuvší valné hromady. Vyplynulo z ní především, že pokud si chcete koupit skvělý a originální RS:X, udělejte to nyní, jelikož na příští rok se „dohodlo“ zvýšení ceny o 7,6%. Zlatá skupina, jak muži, tak ženy, odjeli jednu velmi kvalitní rozjížďku za naprostého bezvětří, a plni entuziasmu se vrátili na břeh. Tato jediná rozjížďka dokázala zamíchat pořadím tak, jako za celé závody žádná jiná.

Poslední den se nesl především v duchu medal race (závodí pouze prvních deset mužů/žen v pořadí). Vítr byl dosti neposedný a poměrně slabý, avšak pořadím to u mužů příliš nezamíchalo. Jako první skončil Piotr Myszka z Polska, druhý se umístil Przemyslaw Miarczynski alias Pont, rovněž z Polska. Třetí pozici si i přes smůlu v medal race, kde se z prvního místa kvůli zachycené trávě na flosně propadl až na místo šesté, udržel Nimrod Meshiah z Izraele. U žen změnila tato poslední rozjížďka pořadí úplně. Na prvním místě skončila Španělka Blanca Manchon, na druhém místě čtyřicetiletá Alessandra Sensini z Itálie, jedna z nejstarších účastnic, a na místě třetím Charline Picon z Francie.

Odjela se také jedna rozjížďka zbytku zlaté skupiny a jedna rozjížďka stříbrné skupiny. Aby bylo o zábavu postaráno, při rozjížďce stříbrné skupiny se vítr, ač slabý, tak přeci jen nějaký, stočil. Rozhodčí tuto poslední rozjížďku nepřerušili, nýbrž ji pochopili jako svůj challenge a pouze modifikovali trať jen na slalom. Nikdo si však nabyl jist, kolik kol se jede, tudíž jedna část závodníků raději najela do třetího kola, aby ho nepromeškala, druhá to riskla a odjela pouze dvě kola. Ti, kteří to riskli, vyhráli. Patrik byl bohužel ve skupině první, Karlovi tentokrát odjetí pouze dvou kol vyneslo pořadí opět v první desítce. Výsledky však ukázaly, že ani při odjetí dvou kol by se Patrik výsledku BFD, a tudíž posledního místa, nezbavil. Nutno podotknout, že BFD měla téměř půlka startovního pole. Pro rozhodčí patrně zábavné ukončení s pochvalou, jak pěkně to vymysleli, pro závodníky noční můra.

Celkově se tedy Karel v posledních třech dnech vyhoupl na 68. místo, Patrik skončil na 78. místě.

Nyní nás již čeká pouze ukončení, vyhlášení a BBQ party, kde doufám, že se to kolektivně nepopere. Přesně k tomu je totiž nakročeno. Oba závodníci okomentovali výsledky ve smyslu: šetříme štěstí na opravdu důležité závody. Uvidíme tedy, jestli se jim na příštím mistrovství světa, kde již bude možná kvalifikace na olympiádu, toto šetření zúročí.

 

Zobrazit fotogalerii:

sezona 2010

 

 

 

 

 

ZPĚT